TECH U

המדריך האולטימטיבי לאבטחת אתר וורדפרס

אם יש לכם אתר וורדפרס, אבטחת אתר הוורדפרס שלכם צריכה להיות אחת מהעדיפויות העליונות שלכם. כאשר וורדפרס מפעילה מעל 40% מהאינטרנט, היא הפכה למטרה עיקרית עבור האקרים ופעילויות זדוניות. אתר פרוץ לא רק פוגע במוניטין שלכם אלא גם עלול להוביל לאובדן נתונים, אמון המשתמשים והכנסה פוטנציאלית.

אבטחת אתר וורדפרס

לפני שצוללים לאמצעי האבטחה השונים, חשוב להבין את פרצות האבטחה הנפוצות שאיתן מתמודדים אתרי וורדפרס. האקרים יכולים לנצל פרצות אלה כדי לקבל גישה בלתי מורשית לאתר שלכם, לגנוב נתונים רגישים או אפילו להשתלט על האתר כולו. להלן כמה פרצות אבטחה נפוצות:

 • התקפות כוח גס: סוג התקפה זה כולל האקר שמנסה שוב ושוב להיכנס לאתר הוורדפרס שלכם באמצעות שילובי סיסמאות שונים עד שהוא מוצא את הנכון.
 • הזרקות SQL: האקרים יכולים לנצל פרצות אבטחה במסד הנתונים של אתר הוורדפרס שלכם על ידי הזרקת קוד SQL זדוני. הדבר עלול להוביל לגישה בלתי מורשית, גניבת נתונים או השחתת האתר שלכם.
 • סקריפטינג בין אתרים (XSS): פרצת אבטחה זו מאפשרת להאקרים להזריק סקריפטים זדוניים לאתר שלכם, שניתן לאחר מכן להפעיל על ידי המבקרים באתר שלכם. הדבר עלול להוביל לגניבת נתונים רגישים או לפגיעה בחשבונות המשתמשים שלכם.

ערכות נושא ותוספים ממלאים תפקיד משמעותי באבטחת וורדפרס. בעוד שהם מציעים מגוון רחב של פונקציונליות ותכונות, הם גם יכולים להכניס פגיעויות אבטחה אם לא מטפלים בהם כראוי או אם הם פותחו על ידי מקורות לא אמינים. וידוא שאתה משתמש בערכות נושא ותוספים בעלי מוניטין ושמירה עליהם מעודכנים הוא קריטי לשמירה על אבטחת האתר שלך. חשוב שתתייעצו על כך עם חברת בניית האתרים שלכם.

הנהלים הטובים ביותר לאבטחת אתר וורדפרס

אימוץ הנהלים הטובים ביותר לאבטחת וורדפרס הוא חיוני להגנה על האתר שלך מפני איומים פוטנציאליים. האמצעים הבאים יעזרו לך לחזק את האבטחה של האתר שלך ולהפוך אותו לפחות פגיע למתקפות:

 1. עדכונים קבועים: שמירה על ליבת וורדפרס, ערכות הנושא והתוספים שלך מעודכנים היא קריטית לשמירה על אבטחת האתר שלך. עדכונים כוללים לעתים קרובות תיקוני אבטחה שמתקנים פגיעויות ידועות, מה שמקשה על האקרים לנצל את האתר שלך. הקפד לאפשר עדכונים אוטומטיים עבור ליבת וורדפרס ובדוק באופן קבוע את ערכות הנושא והתוספים שלך לגבי עדכונים זמינים.
 2. סיסמאות חזקות וניהול משתמשים: יישום מדיניות סיסמאות חזקות וניהול גישת משתמשים יכול להפחית משמעותית את הסיכון לגישה בלתי מורשית לאתר שלך. עודד משתמשים ליצור סיסמאות מורכבות הכוללות שילוב של אותיות, מספרים ותווים מיוחדים. בנוסף, שקול ליישם אימות דו-גורמי (2FA) לשכבת אבטחה נוספת.
 3. אירוח מאובטח: בחירה בספק אירוח אמין היא קריטית לאבטחת האתר שלך. חפש ספק המציע עדכוני אבטחה קבועים, תעודות SSL ותמיכה 24/7. תעודת SSL מצפינה נתונים המועברים בין האתר שלך למשתמשים שלך, ומבטיחה שמידע רגיש יישאר מוגן.
 4. גיבויים קבועים: ביצוע גיבויים קבועים לאתר הוורדפרס שלכם יכול לעזור לכם להתאושש במהירות מפריצת אבטחה או אובדן נתונים. השתמשו בתוספי גיבוי כמו UpdraftPlus, BackupBuddy או Duplicator כדי לאוטומט את תהליך הגיבוי ולאחסן את הגיבויים שלכם מחוץ לאתר, כגון באחסון ענן או בכונן קשיח חיצוני.
אבטחת אתר וורדפרס

תוספי אבטחה חיוניים לוורדפרס

תוספי אבטחה יכולים לשפר משמעותית את בטיחות אתר הוורדפרס שלכם על ידי מתן הגנה נוספת מפני איומים נפוצים. תוספים אלה מציעים מגוון תכונות, כגון סריקת תוכנות זדוניות, הגנת חומת אש ואבטחת התחברות. להלן כמה מתוספי האבטחה המובילים והתכונות שלהם:

 • Wordfence: Wordfence הוא תוסף אבטחה פופולרי לוורדפרס המציע חבילת תכונות אבטחה, כולל חומת אש ליישומי אינטרנט (WAF), סורק תוכנות זדוניות ואבטחת התחברות. התוסף מספק גם ניטור בזמן אמת והגנה מפני התקפות כוח גס.
 • Sucuri: Sucuri הוא תוסף אבטחה מקיף המציע סריקת תוכנות זדוניות, הגנת חומת אש וניטור אבטחה. חומת האש ליישומי אינטרנט (WAF) מבוססת הענן שלו עוזרת להגן על האתר שלכם מפני התקפות שונות, כולל DDoS והזרקות SQL.
 • iThemes Security: iThemes Security מציע מגוון תכונות שיעזרו לכם לאבטח את אתר הוורדפרס שלכם, כגון אימות דו-גורמי, פקיעת תוקף סיסמה וגילוי שינוי קבצים. התוסף מספק גם הגנה מפני התקפות כוח גס ומאפשר לכם לסרוק את האתר שלכם לאיתור פגיעויות ידועות.
 • All In One WP Security & Firewall: תוסף זה מספק סט מקיף של תכונות אבטחה, כולל אבטחת התחברות, הגנת חומת אש ואבטחת מסד נתונים. הוא מציע גם אבטחת מערכת קבצים וסורק באופן קבוע את האתר שלכם לאיתור פגיעויות.
 • אבטחת Jetpack: אבטחת Jetpack היא חלק מחבילת התוספים הפופולרית Jetpack ומספקת תכונות אבטחה שונות, כולל ניטור זמן השבתה, הגנה מפני התקפות כוח גס וסריקה אוטומטית של תוכנות זדוניות. היא גם מציעה אימות מאובטח דרך חשבונות WordPress.com.

בחירת התוסף הנכון לאתר שלך תלויה בצורכי האבטחה והדרישות הספציפיים שלך. שקול את התכונות שמציע כל תוסף וקבע אילו מהן תואמות לפגיעויות ולאיומים הפוטנציאליים של האתר שלך.

אמצעי אבטחה מתקדמים

בנוסף לשיטות העבודה המומלצות ותוספי האבטחה שהוזכרו לעיל, תוכל לשפר עוד יותר את אבטחת האתר שלך ב-WordPress על ידי יישום אמצעי אבטחה מתקדמים. אמצעים אלה יכולים לעזור להגן על האתר שלך מפני התקפות ממוקדות ולמזער פגיעויות פוטנציאליות:

 1. הגבלת ניסיונות התחברות: הגבלת מספר ניסיונות ההתחברות הכושלים יכולה לעזור להגן על האתר שלך מפני התקפות כוח גס. ניתן להשתמש בתוספים כמו Login LockDown או WP Limit Login Attempts כדי ליישם אמצעי אבטחה זה.
 2. שינוי שם המשתמש של מנהל ברירת המחדל: שם המשתמש "admin" הוא יעד נפוץ להאקרים. שינוי שם המשתמש של ברירת המחדל לשם ייחודי ופחות צפוי יכול לעזור להפחית את הסיכון לגישה בלתי מורשית.
 3. אבטחת קבצי wp-config.php ו-.htaccess: קבצים אלה מכילים מידע רגיש על אתר ה-WordPress שלך ויש להגן עליהם מפני גישה בלתי מורשית. ניתן לאבטח קבצים אלה על ידי שינוי הרשאות הקבצים שלהם או על ידי העברתם לספרייה שאינה ציבורית.
 4. השבתת עריכת קבצים בלוח המחוונים של WordPress: כברירת מחדל, WordPress מאפשרת למשתמשים בעלי הרשאות ניהול לערוך קבצי ערכות נושא ותוספים ישירות מלוח המחוונים. השבתת תכונה זו יכולה לעזור למנוע שינויים בלתי מורשים בקבצים של האתר שלך.
 5. יישום חומת אש לאפליקציות רשת (WAF): חומת אש לאפליקציות רשת יכולה לעזור להגן על האתר שלך מפני התקפות שונות, כולל הזרקות SQL, סקריפטינג בין אתרים (XSS) והתקפות DDoS. תוספים רבים לאבטחה, כגון Wordfence ו-Sucuri, מציעים פונקציונליות של חומת אש לאפליקציות רשת.

תחזוקה וניטור שוטפים

תחזוקה וניטור האבטחה של אתר הוורדפרס שלך הם תהליך מתמשך. תחזוקה שוטפת, כגון עדכון ליבת הוורדפרס, ערכות הנושא והתוספים שלך, חיונית לשמירה על אבטחת האתר שלך. בנוסף, ניטור פעיל של האתר שלך לאיתור איומים פוטנציאליים יכול לעזור לך לזהות ולטפל במהירות בבעיות אבטחה.

קיימים כלים ושירותים שונים שעוזרים לנטר את אבטחת האתר שלך, כגון סורקי אבטחת אתרים, שירותי ניטור זמן פעילות ומנתחי יומנים. שמירה על עדכניות בחדשות ועדכוני אבטחת וורדפרס יכולה גם לעזור לך להישאר צעד אחד לפני איומים ופגיעויות פוטנציאליים.

אבטחת אתר הוורדפרס שלך היא היבט חיוני בניהול הנוכחות המקוונת שלך. על ידי יישום שיטות העבודה המומלצות, תוספי האבטחה והאמצעים המתקדמים שנדונו במאמר זה, אתה יכול להפחית משמעותית את הסיכון שאתר האינטרנט שלך ייפול קורבן למתקפות סייבר. זכור שאבטחת וורדפרס היא תהליך מתמשך הדורש תחזוקה וניטור שוטפים. על ידי שמירה על ערנות וטיפול פעיל בפגיעויות פוטנציאליות, אתה יכול להבטיח את בטיחות הנתונים של האתר שלך ולשמור על אמון המשתמשים שלך.